Mis on peidus Kose pinna all?

Kas oled kuulnud linnalegende Kose all laiuvatest käikudest ja tubadest? Kas usud, et need on olemas? Kas tunned kedagi, kes tunneb kedagi, kes on poisikesena seal ringi luusinud? Kas usud, et Kosel asub midagi, mis on Eestis ainulaadne? Kas tahaksid 2500 ruutmeetri suurust varjendit oma silmaga näha ja käega katsuda?

Nüüd on aeg küps ning kõigil võimalus endise Kose Kutsekooli all aastakümneid peitunud ENSV valitsuse varjendit näha ja külastada. MTÜ Valitsuse Varjend on kokku pandud selleks, et lisaks Kose välimisele ilule välja tuua ka sisemine ilu – anda varjendile uus elu. Plaanid on suurejoonelised: koha maa all leiavad nii militaarsed, alternatiivsed kui ka intellektuaalsed tegevused. Loomulikult oleme avatud ka uutele pakkumistele.

Et see kõik plaanid teoks saaks, on tarvis teha esimene samm. Kuulutame välja KORISTUSTALGUD, mis leiavad aset 23. augustil kell 11. Varjendi peasissekäik asub kutsekooli suurel platsil, Tervisekeskuse ja Politseijaoskonna ees. Oodatud on kõik, kel huvi varjendi mineviku, oleviku ja tuleviku vastu ning piisavalt jaksu koristamisel abiks olla.

Koristuspäeval on kavas: kraamimine, muusika, kõhutäis, tore seltkond ning pärast tegusat tööpäeva tuuakse päevavavlgele varjendi legendid (tule ja räägi ise mõni huvitav lugu!?).

Tule, pane käed külge ja teeme koos ajalugu! Kose pinna all on peidus aare, mis on vaja puhtaks pühkida ja renoveerida, et siis uhkusega maailmale näidata.

Helen Kuuseoja
MTÜ Valitsuse Varjend asutajaliige

Advertisements

One thought on “Mis on peidus Kose pinna all?

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s